Aktivity - Francouzský jazyk, Slideshow

STUDOVAT VE FRANCII? PROČ NE….

O tom, že odjet studovat , a navíc velmi úspěšně, střední školu do Francie není věc nereálná, nám přišla v pátek 1.11.popovídat slečna Nikola Holíková, bývalá studentka francouzské sekce na Slovanském gymnáziu v Olomouci, momentálně studující poslední ročník gymnázia ve francouzském Dijonu.

Nikola je jednou ze zhruba 10 Čechů a Češek, kteří  každoročně získají stipendium MŠMT, umožňující za minimální náklady odjet a absolvovat francouzské gymnázium a složit francouzskou maturitu.

Jak jsme se dozvěděli, není přijetí do programu zase tak obtížné, úroveň jazyka není tím rozhodujícím, nejpodstatnější je motivace, samostatnost a vědomí toho, že strávíte tři roky v cizí zemi, což, jak i sama Nikola konstatovala, není zdaleka pro každého…zkušenost je to však k nezaplacení !

A proto jí děkujeme, že se s námi zcela zdarma a dobrovolně o své zážitky podělila, a ve své zhruba hodinové prezentaci nám přiblížila francouzský vzdělávací systém i školu, ve které studuje. A třeba její vyprávění pomohlo ukázat i našim studentům, že možnost odjet studovat do zahraničí je tu i pro ně a není nedosažitelná 🙂 .

 Zk. a francouzštináři z 1.AC. 2.C a G5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *