Slideshow, Soutěže, Soutěže - Tělesná výchova

Historický úspěch volejbalových týmů v krajských finále.

Vynikajícího úspěchu dosáhla družstva volejbalistů a volejbalistek v krajských kolech středoškolských her ve volejbale.

V pondělí 25. 11. 2019  bojovalo v Prostějově oslabené družstvo děvčat pouze v šesti hráčkách proti soupeřkám s ligovými a exraligovými zkušenostmi ze soutěže juniorek i žen. Bohužel v noci z neděle na pondělí dvě hráčky onemocněly a tudíž jsme museli absolvovat všechny čtyři zápasy bez možnosti střídání. Tato nelichotivá situace naopak celé družstvo semkla a děvčata prokázala svoji mimořádnou bojovnost i sebeobětování pro družstvo.

Výsledkem je po dvaceti letech první medaile z této soutěže v kategorii dívek. Krásné třetí místo za suverénními kolektivy Gymnázia Čajkovského Olomouc a GJW Prostějov, s kterými naše hráčky čestně prohrály, a před družstvy z OA Přerov s nimiž dosáhla děvčata na remízu a Gymnázia Jeseník, které jasně porazila.

Chlapci se utkali ve středu 27. 11. 2019 na domácí půdě nejprve s družstvem Gymnázia Kojetín, které patří k republikové špičce a poznali na vlastní kůži proti sobě krásu a přesnost volejbalové kombinace. Přes všechnu snahu, bylo toto družstvo nad naše síly. Další dva zápasy skončily vítězně v poměru 2:0 nad družstvy GJW Prostějov a Gymnázia Jeseník. Největší souboj chlapce čekal o druhé místo s Gymnáziem Hejčín Olomouc, kde po ztrátě koncentrace a sebevědomí v druhém setu došlo až na rozhodující třetí set. Ten už daleko více soustředění a motivovaní domácí hráči udrželi a připsali si tak druhé stříbro z krajského finále v novodobé historii.

Všem volejbalistům a volejbalistkám za jejich výkony a předvedenou hru děkuji a maturantům, kteří se s týmem loučí přeji hodně štěstí v jejich dalším volejbalovém i osobním životě.

Ostatní příznivce volejbalu zvu na Vánoční volejbalový turnaj smíšených družstev, kde se určitě objeví talentovaní volejbalisté, kteří doplní týmy do budoucna.

Vedoucí družstev Petr Opekar

Zleva stojící: Tereza Drozdová, Berenika Šimková, Klára Vanýsková, Natálie Pavlasová klečící: Eliška Juránková, Eliška Pavelková (C)

Zleva stojící: Miroslav Poštulka, Jaroslav Smička, Daniel Kubíček, Ondřej Bahounek, Dušan Ngo  vedoucí družstva Petr Opekar, klečící zleva: Kryštof Maixner, Martin Mátych, Daniel Šíp (C)                ležící: Matěj Kaňa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *