Aktivity, Aktivity - Německý jazyk, Slideshow

BAD HERSFELD PODESÁTÉ

21.-26.10. se skupina studentů zúčastnila výměnného pobytu v Bad Hersfeldu. Jak to všechno probíhalo se dozvíte z vyprávění Veroniky Kindlové a Petra Pakosty:

Hallo, s úsměvem na tváři nás po příjezdu přivítaly německé rodiny. Ubytovali jsme se a hned vyrazili do města, kde probíhal poslední den nejznámějšího festivalu v Bad Hersfeldu- Lullusfest.

Další den jsme šli do školy, abychom viděli, jak se učí na německých školách. Také jsme se při procházce městem dozvěděli něco o historii a nakonec šli k jednomu z výměnných studentů zkouknout film.

Ve středu jsme obdivovali krásy Frankfurtu v oblacích a ve čtvrtek naopak solné doly v Merkers až 800 metrů pod zemí. Když se setmělo, sešli jsme se u táboráku, kde jsme opékali marshmallows, zpívali a tančili.

 

 

 

 

 

 

 

Poslední den jsme navštívili interaktivní centrum Wortreich. Tady jsme si vyzkoušeli neverbální i verbální komunikaci v mnoha jazycích. Na rozloučenou nám připravili hostinu a pak jsme se společně toulali po městě.

Tento týden byl pro nás všechny naprosto nezapomenutelný, plný radosti a zábavy.

Veronika Kindlová

V pondělí 21. října se skupina studentů v čele s paní profesorkou Tesařovou a profesorem Kvasnicou vydala na desetihodinovou cestu do německého Bad Hersfeldu. Cesta velmi utekla, především díky skvělé náladě. Po příjezdu se studenti odebrali do rodin.My tři studenti druhého ročníku jsme složili svou hlavu na studentské ubytovně, jelikož se mezi německými studenty nenašel dostatečný počet ubytovávajících.

Během následujících dnů jsme zažili spoustu zábavy i kvalitního programu. K vidění tak bylo nejen historické centrum Bad Hersfeldu, ale i Frankfurt nebo solné doly v Merkers.

Navázali jsme přátelství, na která jen tak nezapomeneme. Sobotní odjezd doprovázelo jak těšení domů, tak slzy smutku, že své přátele následujících sedm měsíců neuvidíme. Pobyt měl nepopiratelně pozitivní dopad na naši slovní zásobu a odvahu konverzovat.

Petr Pakosta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *