Aktivity - Biologie, Aktivity - EVVO, Aktuality

Roste, kvete, zelená se – podpora ekologické výchovy na gymnáziu Olomouckým krajem

V letošním roce jsme od Olomouckého kraje získali příspěvek 15 000 korun na realizaci aktivit ekologické výchovy v projektu Trvale a udržitelně pro všechny.  Olomoucký kraj podpořil naši  školu v rámci dotačního titulu Program na podporu enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji v roce 2019.

Co všechno jsme s pomocí této částky stihli uskutečnit?  Několik aktivit. Například školní dvůr zkrášlily dva nové zvýšené záhony, na nichž budeme pěstovat bylinky do školní kuchyně. Mátu, meduňku, šalvěj, pažitku, mateřídoušku, dobromysl neboli oregáno – to vše doplňují letničky: měsíček lékařský, ostálky, fiala šedivá, afrikány… A svou krásou nás i vás potěší určitě i v září, až se do lavic vrátíme… Troška místa zbyla i na zeleninu: pár rajčat, salát či exotickou ačokču, která je doporučována i do pěstování v permakuturách. Pokud se povede okrasná dýně, její plody oživí na podzim školní chodby… Chcete něco vědět? Naše záhony by nebyly bez dětí – členů ekotýmu z třídy G2 a rozhodně bez našeho pana školníka Vlasty Bartoše, který je ekotýmu velkou a nepostradatelnou oporou. Tak ať to roste. Děkujeme i všem dobrovolným zahradníkům za zalévání!!! 🙂

Děkujeme také ochotným rodičům Vyskočilovým za dovezení úžasného substrátu.

Další aktivity podpořené z projektu Olomouckým krajem: monitorování rorýsů: zaregistrovali jsme se na stránkách rorýsi. cz, pozorování rorýsů v Šumperku se věnují někteří žáci z G2, zvláště Filip Vyskočil.

Dále jsme realizovali některé exkurze nebo Den pro nižší gymnázium 21. 6., o všech aktivitách se můžete dočíst na našich stránkách.

Mgr. Renáta Schubertová, koordinátor ekologické výchovy gymnázia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *