Aktivity - IVT, Fotogalerie, Slideshow

Galerie Exkurze pro seminaristy Technického kreslení a 3d modelování

Studenti semináře ze třetích ročníků navštívili úspěšnou šumperskou firmu Summa. Ta se zabývá výrobou linek pro čištění a sušení průmyslových součástí napříč odvětvími. Např. pro letecký  a automobilový průmysl. Tato firma si stroje navrhuje – modeluje v počítačích. A právě to je oblast, která nás zajímala nejvíce.

Zároveň bylo inspirativní vidět, jak potom takový stroj vypadá uprostřed výrobního procesu. Viděli jsme na monitoru část linky zhruba 3x5cm a ve výrobní hale byl identický stroj, jenže s rozměry 3x5m. Sestava, kterou inženýři vytvářejí má několik desítek tisíc součástí, které musí navrhnout, umístit a propojit tak, aby byl celý stroj funkční a mohl se odvézt do výroby nejen v ČR, ale i pro zahraniční zákazníky.

Studenti si prohlédli některé postupy přímo v kanceláři, viděli součásti, které se ve vyráběných linkách čistí a mohli si prohlédnout i samotnou výrobu.

Tímto firmě Summa moc děkujeme a těšíme se na další návštěvu s budoucími studenty. Jmenovitě děkujeme Ing. Kaprálovi, i za nabídku pomoci s materiálním zabezpečením našeho semináře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *