Aktivity, Aktivity - Dějepis, Aktuality, Slideshow

Projekt KROKUS

 

Pokud šel někdo v pátek 26. října mezi 11. a 12. hodinou kolem tělocvičny Gymnázia Šumperk nebo kolem Městské knihovny T.G.Masaryka Šumperk, určitě si povšiml žáků, kteří na trávníku mezi oběma budovami ryli, sázeli, zahrabávali … Co?

   Cibulky žlutých krokusů. A proč zrovna ty? Naše škola se zapojila do Projektu KROKUS, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze a jeho pobočkou v Brně.

   A o co se jedná? Projekt už běží po celém světě. Zapojená škola obdrží od HETI 50 kusů cibulek žlutých krokusů, které žáci na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zemřely během šoa. A toho se ujali studenti naší kvarty, kteří v rámci hodin dějepisu budou v letošním školním roce téma druhé světové války a holocaustu probírat. Až krokusy na jaře vykvetou, bude jejich žlutá barva připomínat žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. A pokud se zadaří, vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

Lenka Mutinová

 

1 Comment

  1. Renata Schubertová

    Už se moc těším, až pokvetou…. A taky pořád říkám, že nám chybí pozemky a vaření 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *