Aktivity - IVT, Slideshow

Videokonference s Michalem Hanusem

V semináři IVT za účasti seminaristů ZSV a dalších studentů proběhla videokonference s významným investorem Michalem Hanusem, který se prosadil na poli ICT. Michal Hanus patří k investorům, kteří se svými společníky vybudovali firmu Logos, jedničku v segmentu IT vývoje, a dokázali ji ve správný čas  prodat. Po prodeji Logosu založil se společníky firmu Chenen, která se postupně přeměnila na venture kapitálový fond. V poslední době předává své zkušenosti dalším generacím budoucích byznysmenů a podílí se na vyhledávání nových talentů.

Jednu ze svých důležitých schopností popsal slovy „být ve správný čas na správném místě“. Dále vyzdvihl potřebu kvalitního týmu a schopnost domluvit se anglicky. Další důležitou věcí je schopnost učit se. Tuto dovednost je možné rozvíjet v rámci střední a pak i vysoké školy. Budoucím zájemcům o podnikání doporučil zaměřit se na startupy, klidně i zahraniční.

Hovořil o tom, jak on studoval na střední škole, jak začínal s programováním i podnikáním. Na závěr padaly i dotazy jakým vozem jezdí, tak se případně zeptejte účastníků besedy 🙂

 

Ukázka z jiného rozhovoru pro televizi Roklen24: https://www.youtube.com/watch?v=18mkgqhb18Q

Toto virtuální setkání bylo velice inspirativní a rádi v něm budeme pokračovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *