Aktivity - Matematika, Aktivity - Španělský jazyk, Aktuality, Soutěže - Matematika, Soutěže ve španělštině

Byli jsme úspěšní na Talentu OK

V úterý 18. října 2016 proběhlo v RCO Olomouc tradiční vyhlašování soutěže Talent Olomouckého kraje. Gymnázium Šumperk bylo již tradičně zastoupené nejlepšími studenty, kteří převzali z rukou náměstka hejtmana p. Zdeňka Švece ocenění za své úspěchy v soutěžích.

Z naší školy byli ocenění Ondřej Motlíček (2. místo v přírodovědné kategorii) za své úspěchy v národních kolech logické a matematické olympiády, v soutěži Matematický klokan a ve fyzikální olympiádě. Cenu dostal také v této chvíli již absolvent Tomáš Jurásek za vítězství v národním kole španělské konverzační soutěže (3. místo v humanitní kategorii).

Součástí akce bylo také ocenění škol, které se zapojují do práce s talentovanými studenty. Za výsledky z loňského roku bylo Gymnázium, Šumperk oceněno hned ve dvou kategoriích. V humanitní i přírodovědné oblasti jsme se umístili mezi všemi krajskými školami vždy shodně na druhém místě, což je skvělé umístění a doklad toho, že soutěžím a talentovaným studentům naši učitelé věnují velkou pozornost. Jsme rádi, že na naší škole studuje mnoho talentovaných žáků, kteří jsou ochotní své znalosti a dovednosti uplatnit i při aktivitách a soutěžích v kraji a republice.
skenovany-dokument1
skenovany-dokument

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *