Aktivity - Biologie, Slideshow, Soutěže, Soutěže - Biologie

Postupujeme v mezinárodní soutěži YPEF

V pátek 21. února se na naší škole odehrál souboj odborníků na lesnickou tématiku. Dvě družstva z nižšího a 2 družstva z vyššího gymnázia se utkala v místním kole soutěže YPEF (Mladí lidé v evropských lesích), kterou organizovalo Krajské ředitelství lesů ČR Šumperk. Tříčlenné týmy nejprve odpovídaly na 20 testových otázek. Následovala poznávačka různých druhů dřevin, lebek a vycpanin živočichů a předmětů, které lesníci využívají ke své práci. V kategorii středních škol zvítězili a postupují do krajského kola 3 kluci – Štěpán Bartoš, Jan Ristovský a Vojtěch Vyskočil, kteří těsným rozdílem 1,5 bodu porazili družstvo dívek ve složení Lenka Šimová, Jana Žalio a Lucie Mrákavová. Žáci nižšího gymnázia soupeřili se základní školou z Libiny, kterou ale obě naše družstva porazila. Na prvním místě se umístily holky – Pavla Šimová, Bára Přichystalová a Alena Kubíčková a pojedou nás reprezentovat do Hranic na Moravě. Druzí skončili Filip Vyskočil, Eliška Smýkalová a Kristýna Vagnerová a na třetím místě se umístilo družstvo hochů z Libiny. Všem účastníkům děkuji za bezproblémový průběh soutěže a těším se na výkony v krajském kole.

Poznávání přírodnin 1. místo VG Štěpán Bartoš, Vojtěch Vyskočil, Jan Ristovský 2. místo VG Lenka Šimová, Lucie Mrákavová, Jana Žalio 1. místo NG Pavla Šimová, Alena Kubíčková, Bára Přichystalová 2. místo NG Eliška Smýkalová, Filip Vyskočil, Kristýna Vagnerová

Lucie Grozmanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *