Šachový kroužek

KDEJSOU?

Na úspěšné 15-leté období, kdy naše škola měla šachisty každoročně v republikovém finále Přeboru družstev středních škol, v současnosti zatím jen „vzpomínáme“. Úbytek šachistů na Šumpersku byl vidět i ve skromné účasti škol (všech kategorií) v okresním kole ve středu 4.prosince. To s přehledem vyhrála VOŠaSPŠ Šumperk.

Naši byli stříbrní a bronz si odvezlo Gymnázium Zábřeh. (Hrála jen 3 dužstva)

Výsledky našich :

Ondra Stratil 1b. ze 4,Vojta Vodák 1 ½ b,Mirek Směšný 2 b. a David Vašata 2 b.

Šachisti z NG měli úkol nebýt v okresním kole poslední. To se jim ale splnit nepodařilo. Jedním z důvodů bylo i oslabení = kvůli nemoci chyběli dva nejlepší = O.Jírů a F.Vyskočil. Snaha ostatních lepší než 4.místo nepřinesla. Zvítězilo družstvo ZŠaMŠ Hrabišín.

Michal Patrik  uhrál 1 bod, Matěj Bebčák 1 ½ b., David Svrčina 1 ½ b., Matěj Kovář 1 b. a pátým hráčem byl Tomáš Horák (všichni z G.2).

Snad se brzy dočkáme zvýšení výkonnosti a lepších pozic v turnajích družstev i jednotlivců.

Nejbližším turnajem bude Vánoční rapid v Bludově v sobotu 14.12.2019. Na tomto turnaji většina našich sekundánů před rokem svou šachovou kariéru zahajovala.

VÝZVA: v partii na fotce vyhrál náš V.V. černými. Najdi nejlepší TAH ČERNÉHO v pozici na DIAGRAMU. Svoje ŘEŠENÍ NAPIŠ DO KOMENTÁŘE (nebo pošli mailem na Vorac@gymspk.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *