Aktivity, Slideshow, Soutěže, Soutěže - Tělesná výchova

16. ročník Vánočního školního volejbalového turnaje zná vítěze!

Ve středu 18. 12. 2019 se uskutečnil v naší tělocvičně 16. ročník „Školního volejbalového turnaje smíšených třídních kolektivů „.

Do turnaje se přihlásilo opět rekordních 16 družstev a bylo odehráno celkem 42 zajímavých utkání. Nejprve se hrálo ve skupinách po čtyřech na dva hrané sety do dvaceti bodů bodů. Z každé skupiny postupovalo nejlepší družstvo přímo do čtvrtfinále, družstva na druhém a třetím místě si to rozdala o postup v osmifinále. Dále již postupovali pouze vítězové. Poražení semifinalisté bojovali o 3. místo.

Zvítězilo družstvo 3. B, kterému se vrátila po ročním působení v Olomouci nejlepší hráčka turnaje Tereza Drozdová, a v jehož sestavě jsou další úspěšní volejbalisté z letošních krajských finále. Na místě druhém (můj favorit), kterému se bohužel za celé 4 roky nepodařilo vystoupat na příčku nejvyšší 4. B, kde předváděl výborný výkon nejlepší hráč turnaje Daniel Šíp. Bronzové medaile patří (lehce překvapivě) třídě 4. C, která v boji o třetí místo porazila bojovné družstvo G8 rozdílem jediného bodu ve třetím setu.

Obecně byla soutěž velmi vyrovnaná a především všechny týmy prvních ročníků a G5 mají na to, aby se již v dalších ročnících dostali nejen do čtvrtfinále, ale třeba i do nejlepší čtyřky.

V každém případě je nutno dodat, že tento rok měla hra opět výbornou úroveň, hra probíhala ve sportovním duchu bez urážek a vulgarit a především, a toho si cením nejvíc, bez vážnějších zranění (pouze jeden prst)!!!

Myslím si, že tak bylo více než naplněno motto Jacka Londona, pro které tento turnaj pořádáme:

„Podstata hry není ve vítězství, ale ve hře samotné.“

Děkuji všem zúčastněným za pomoc při organizaci, rozhodování i zapisování jednotlivých utkání a budu se těšit na další již 17. ročník.

Za organizátory Petr Opekar

Vítězné družstvo: zleva stojící – Maxim Dajčar, Kryštof Maixner, Štěpán Pospíšil – klečící – Michaela Urbanová, Tereza Drozdová, Klára Vanýsková, Kateřina Škurková – ležící – Dominik Štvrtecký

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *