Aktivity - Anglický jazyk

Chce to výměnu! S Holandskem :D

Chystáme se znovu vyjet do Holandska a hledáme 20 zájemců o bezva akci:) Zaujali jsme tě? Čti dál!

Studentský výměnný pobyt Maarssen – Šumperk 2020

Spolupráce mezi Gymnáziem Šumperk a Niftarlake College Maarssen běží již od roku 1996. Letos se chystáme vyměnit již podvacáté! 20 našich studentů a 20 studentů Niftarlake College stráví společně dva týdny (jeden u nás a jeden u nich). 

Holanďani u nás 14.4.-21.4.2020

V programu určitě počítáme se společnou návštěvou Prahy a s pobytem na horách. Mimo hory budeme mít každý společný program zhruba do 17.00, pak budete mít prostor pro sebe.

My v Holandsku 10.5.-16.5. 2020

Do Maarssenu jedeme svým autobusem, nastupujeme u školy. Autobus s námi v Holandsku zůstává, abychom mohli pohodlně podnikat výlety s našimi parťáky.

Během tohoto týden navštívíme školu našich kolegů, Maarssen a okolí, Utrecht, Amsterodam a další místa. A užijeme si holandské cyklostezky! Nebojte se, kolo brát nemusíte – mají je pro nás nachystaná 🙂

Ubytováni budete v rodinách – každý student má „svého“ holandského kolegu, kterého ubytuje, a u kterého potom bydlí při návštěvě tam.

Studenti obou škol jsou v průběhu programu uvolňováni tak, aby se mohli zcela věnovat svým hostům.

Částka, která bude vybírána před odjezdem do Holandska je  8.000,-Kč. Platbu většinou dělíme na dvě splátky, lze se však dohodnout i individuálně. Slouží k zaplacení dopravy pro cestu do Maarssenu  a v místě a k zaplacení třídenního pobytu na horách. Dosud se nám vždy dařilo získávat na část akce finanční podporu od města Šumperk či Olomouckého kraje – nicméně se na to dopředu nemůžeme spolehnout. V případě, že se žádostí o grant uspějeme, dostanou studenti část úhrady zpět.

Tak neváhejte a pojeďte! Užijete si cestování a angličtinu!

A nemějte obavy – podle zkušeností z předchozích let není potřeba podceňovat své znalosti angličtiny – díky každodennímu používání angličtiny si vzpomenete i na slovíčka, o nichž už sami nevíte, že jste se je kdy učili…Zaručeně vás to „nakopne“ k dalšímu studiu!

Taky se nebojte, že se k vám váš host nevejde ! Už víme, že není potřeba podceňovat malý rozměr našich panelákových bytů pro ubytování hosta. Jednak v Holandsku mnohde nemají větší, jednak se díky třem dnům stráveným na horách doba ubytování v rodinách podstatně zkracuje.

Zájemci, hlaste se u Reginy Pospíšilové (kabinet 404, jazykové patro) nebo u Marka Mikuláše (kabinet TV). Veškeré informace vám také budou poskytnuty na e-mailové adrese pospisilova@gymspk.cz nebo na telefonním čísle 605 403 408 (R. Pospíšilová) – přihlášky přijímáme do 30.11.2019

Fotografie a zpávy z předchozích ročníků naleznete na old.gymspk.cz

Těšíme se! Pp+Mš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *