Aktuality, Slideshow, Soutěže, Soutěže - Biologie

Skvělý úspěch mladých biologů, kteří vybojovali postup do Celostátního kola Ekologické olympiády!!!

Vynikajícím úspěchem odstartoval školní rok pro naše biology, kteří se pravidelně účastní a umísťují na předních medailových pozicích v krajských kolech Biologické nebo Geologické olympiády.

V krajském finále 25. ročníku Ekologické olympiády, na téma  „Kvalita vody, půdy a ovzduší v lidských sídlech“, si náš mladý tým vedl skvělým způsobem a obhájil loňské vítězství. Tím se kvalifikoval do Celostátního finále, které se uskuteční ve dnech 4.- 7. 5. 2020 v ekocentru Chaloupky Kněžice na Vysočině.

Třídenní klání se uskutečnilo ve Středisku ekologické výchovy Švagrov a zúčastnilo se jej dvanáct družstev ze škol Olomouckého kraje.

Náplní bylo nejen určování rostlin, živočichů a všeobecný test, ale především teoretický úkol, příprava projektu „Kvalita vodních zdrojů v obci Vernířovice“ a jeho prezentace.

Řešení úkolu bylo časově velmi náročné a vyžadovalo velké množství odborných znalostí. Ty se nakonec ukázaly jako klíčové a rozhodly společně s prezentačními schopnostmi jednotlivých týmů o konečném pořadí.

Náš vítězný tým soutěžil ve složení: Vojtěch Vyskočil (2.A), Filip Vyskočil (G3) a Ondřej Hrubý (2.A)

Přejeme hodně štěstí v dalších biologických soutěžích, které nás v letošním školním roce ještě čekají.

Vedoucí družstva Petr Opekar

Filip, Vojta a Ondra po vyhlášení.

Při práci na testu odborných znalostí….

1 Comment

  1. Renata Schubertová

    Blahopřeji, kluci, a jen tak dále, příroda Vás potřebuje!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *