Aktuality, Fotogalerie, Slideshow, Soutěže, Soutěže - Tělesná výchova

Silačky na medaili nedosáhly, ale pořád patří ke špičce v ČR.

bty

Silačky (děvčata reprezentující školu v silovém čtyřboji) vyrazily ve dnech 4. – 5. dubna obhajovat medailové pozice z předchozích let. Omlazené družstvo tvořené výhradně děvčaty z druhých ročníků mělo před sebou nelehký úkol, navázat na mnoholetou tradici v podobě medailových umístění.

První den soutěže a disciplína – hod plným míčem 3 kg se děvčatům vůbec nepovedla a děvčata figurovala až na 11. místě. Zaplatila tak velmi draze nováčkovskou daň, přestože polovina týmu se již Republikového finále účastnila v loňském roce a proto jsem věřil, že svoje spolubojovnice podpoří daleko více. Obrovská ztráta na vedoucí týmy čítající přes 40 bodů se zdála propastná.

Druhý den soutěže odstartoval předsevzetím, že se pokusíme dostat alespoň mezi nejlepší šestku. Úvodní disciplínu šplh na tyči 4,5 m děvčata zvládla úžasně a dala o sobě vědět soupeřkám. Veronika Veselá dokonce tuto disciplínu vyhrála a po zásluze si za čas 2,78 s odváží zlatou individuální medaili. Další disciplínou v pořadí byl trojskok snožmo, kde si Demi Plíhalová utvořila osobní rekord, který má nyní hodnotu 750 cm. Ostatní děvčata zaskákala také velmi dobře a najednou to vypadalo, že jsme ve hře o medaili. To měla rozhodnout poslední disciplína, kde děvčata zanechala zbytky sil, leh – sed za 1 minutu. Naše parádní disciplína, kde jsme měli v pohodě „udělat“ 180 bodů. Bohužel rozhodčí byli přísní, děvčata již buď unavená nebo málo koncentrovaná a výsledkem bylo pouhých 161 bodů a s medailí se již nedalo počítat.

Celkové 5. místo v Republikovém finále je přesto skvělým výsledkem, který by ostatní družstva brala všemi deseti. Družstvo má přesto velkou, alespoň dvouletou perspektivu a pokud by se vše sešlo alespoň průměrně, bez výpadků, budou medaile opět na dosah. Na závěr musím dodat, že v záloze je v současné době na naší škole minimálně 5 závodnic, které by mohly družstvo doplnit. A také věřím, že příští rok bude na prvačky silnější než letos, kdy se zkrátka neurodilo a na tyč vyšplhá jen každá pátá.

Chtěl bych poděkovat všem děvčatům, která reprezentovala školu za předvedené výkony a kolegyním tělocvikářkám za spolupráci při přípravě družstva.

Vedoucí družstva Petr Opekar

Veronika Veselá – vítězka ve šplhu na tyči

maskot týmu

Simona Kotrlá, Demi Plíhalová, Martina Drásalová a Veronika Veselá

kompletní 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *