Aktivity - Chemie, Aktuality, Slideshow, Soutěže - Chemie

Opět máme nejlepšího chemika v kraji

Michal Horáček 4.A

Michal Horáček

V pátek 7. 12. 2018 se na katedře analytické chemie Univerzity Palackého konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie A. Naší školu reprezentovali tři studenti: Michal Horáček a Tomáš Fogl ze třídy 4.A a Jan Ristovský z G. 7. V této nejobtížnější kategorii se podařilo Michalovi vyhrát a zapsal se tak, jako náš první vítěz kategorie A, nesmazatelně do gymnaziální historie. Za připomenutí určitě stojí, že minulý rok Michal vyhrál krajské kolo v kategorii B. Tím se stal naším historicky nejúspěšnějším chemikem!  Děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně štěstí v národním kole a v dalším studiu.

Dobře si vedli i Jan Ristovský a Tomáš Fogl, kteří obsadili sedmé a osmé místo v kraji. Blahopřejeme, Tomášovi přejeme úspěšnou maturitu a o rok mladšímu Janovi přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích i ve studiu.

Mgr. Michal Bezděk

1 Comment

 1. Milý Michale,

  velká gratulace – je to super!!! Jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu – mám tu čest pracovat s Tvým tátou (Mgr. Jiří Horáček, Ph.D.) ve firmě Agritec Šumperk a je to vynikající výzkumník – biochemik a výborný člověk.

  Přeju mnoho dalších úspěchů!

  M. Griga

  RNDr. Miroslav Griga, CSc.
  Plant Biotechnology Department, Head
  AGRITEC Plant Research Ltd.
  Zemědělská 16, 787 01 Šumperk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *