Aktivity - Biologie, Aktivity - Zeměpis

Beseda s Ing. Tomášem Pospíšilem

5. října jsme na gymnáziu přivítali dalšího významného a inspirativního hosta – přednášel a se studenty besedoval Ing. Tomáš Pospíšil, ředitel Úseku lesního a vodního hospodářství státního podniku Lesy České republiky, v průběhu roku 2018 dokonce dočasně pověřeného řízením celé této státní firmy. Odborník na slovo vzatý! A navíc je náš vzácný host i absolventem šumperského gymnázia.

Nosným tématem byl samozřejmě aktuální stav českých lesů. V první části se probíraly klimatické změny a jejich dopad na českou krajinu a lesy, ve druhé části se hovořilo o příčinách, průběhu a rozsahu současné kůrovcové kalamity. V závěrečném bloku Ing. Pospíšil hovořil o druhové skladbě českých lesů a její postupné obměně. V následné debatě studenti pokládali mnoho zajímavých otázek.

Dvě vyhrazené vyučovací hodiny utekly jako voda a učebnu jsme opouštěli s hlavami přeplněnými novými informacemi a souvislostmi. Myslím, že až příště půjdeme do lesa na výlet, na houby či za klidem, budeme se na něj už teď dívat zase úplně jinýma očima.

Dovolím si tvrdit, že šlo o špičkovou přednášku s odborníkem na slovo vzatým. 

Foto: www.lesycr.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *