Aktivity - Zeměpis, Aktivity - ZSV + ON, Fotogalerie

Galerie Beseda s J. Martincem – rally, Dakar, Albert Llovery

Jak překonat nepřízeň osudu a nevzdávat se? Kdo je Albert Llovera? Co jsou závody Dakar?  Jak a kde probíhají a jaká atmosféra je obklopuje? Kolik je obsah a spotřeba závodního vozu Tatra a proč nesmí chybět ve výbavě pořádná lopata?

Na tyto otázky a spoustu dalších nám přišel odpovědět pan Ing. Jaromír Martinec, účastník několika prestižních závodů Dakar, Silk Way, šéfredaktor časopisu AutoEXPERT a navigátor handicapovaného pilota z Andorry Alberta Llovery.  Jeho poutavé vyprávění obohacené o promítání videí a fotografií zaujalo a dojalo pět desítek studentů naší školy a doufáme, že tato návštěva u nás nebyla jeho poslední.  Děkujeme a těšíme se na další vyprávění. (S. Guričová)

Text k fotografii s Albertem:

Albert je špičkový rallyový jezdec, který díky nehodě na Olympiádě v Sarajevu zůstal ochrnutý od prsou dolů. Přesto se nedokázal vzdát a závodí na nejvyšší úrovni se soupeři bez tělesného postižení. Zvládá věci, které ostatní nedokážou. Přednáší o svém postižení a motivuje ty, kteří se ocitli v podobné životní situaci. Jeho osobnost je obdivuhodná a stal se vzorem pro spoustu lidí.

(s laskavým dovolením použity fotografie ze závodů z archivu pana Martince)

 

Zajímavý odkaz na Albertův závodní tým:

https://www.sport.cz/moto/rallye/clanek/741307-nevyhral-presto-je-llovera-nejvetsim-hrdinou-dakaru.html%23hp-artcl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *