Slideshow, Soutěže, Soutěže v češtině

Esejisticko-prezentační soutěž

Veronika Stratilová a Anna Horáčková (3.A) za účinné podpory svých spolužáků znovu obhájily první místo v esejisticko-prezentační soutěži pro střední školy “V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!” pořádané Moravskou vysokou školou.

V pátek 21. dubna se v olomouckém BEA campusu uskutečnilo finále esejisticko-prezentační soutěže pro střední školy “V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!”, které pořádala Moravská vysoká škola Olomouc.

Naši školu reprezentovaly studentky Veronika Stratilová a Anna Horáčková (obě 3.A). Dívky si vybraly téma “ICT a ekologie”, které upozorňovalo na problematiku globálního oteplování a na tání ledovců, a snažily se pro tyto situace najít řešení. Svými nápady, projevem i prezentací dívky přesvědčily porotu a zaslouženě obhájily vítězství z minulého roku.

Mezi porotou a soutěžícími nesměla chybět ani podpora z publika, a tak – jako minulý rok – dívky doprovázeli spolužáci ze 3.A společně s panem profesorem Bartošem.

Příští rok dívky čekají maturitní zkoušky. Doufáme, že se ani tím nenechají zastrašit, a přejeme jim hodně štěstí.

A vy ostatní?

Pokud si chcete zasoutěžit v příjemném prostředí a získat hodnotné ceny, pokud máte chuť nechat vítězit kvantitu nad kvalitou, vnější pozlátko nad obsahem, milé řeči nad konstruktivní kritikou, pak je esejisticko-prezentační soutěž „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ tím pravým místem, kam se zajet podívat.

Mezi soutěžícími se naštěstí najdou světlé výjimky, které pozvednou celkovou úroveň a ukážou ostatním, že prezentovat kvalitní obsah je nejen možné, ale především přínosné – pro obě strany.

Díky tak patří Verče Stratilové a Aničce Horáčkové, které vystřihly svůj výstup na jedničku a obohatily své poličky s diplomy o první místo v kategorii.

Eva Janoušková a Ondřej Havlíček, 3.A

1 Comment

  1. Eva Pálková

    *Moc a velmi blahopřeji Aničce a Veronice, a také chválím reportážní recenzičku Eviččinu a Ondrovu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *